ÇOCUK SAÇ DÖKÜLMESİ

Yetişkinlerde görülen saç dökülmesi sorunlarına son yıllarda çocuklarda da rastlanmaktadır. Çocuklarda görülen bu tip saç dökülmeleri sıra dışı bir durum olmadığı gibi, sebep olan faktör ortadan kaldırıldığında saçın düzelmesi mümkündür.

Çocuklarda saç dökülmesinin nedenlerini iyi araştırmak ve sebep olan faktörleri doğru tanımlamak çok önemlidir. Vaka tecrübeleri ile görülmüştür ki çocuklarda saç dökülmesi sorunları psikolojik kaynaklı olabildiği gibi hormonal değişimler ve düzensizlikler nedeniyle de ortaya çıkmaktadır.

Çocuklarda saç dökülmesi sebeplerinin çoğu hayati bir sorun teşkil etmez. Ancak yine de saç dökülmesinin, çocukların psikolojisine zarar verebildiği gerçeği göz ardı edilemez. Bu sebeple öncelikle Doktorunuza danışarak çocuğunuzun genel sağlık taramasını ve rutin kan testlerini yaptırmanız gerekmektedir.

Çocuklarda saç dökülmesinin en yaygın sebeplerinden bazıları: Tinea Capitis (saç mantarı), Alopesi Areata (Saç Kıran), Trikotillomani (saç çekme hastalığı), Telogen Effluvium, Beslenme Yetersizliği,  Tiroid Fonksiyon Düzensizlikleri, Kemoterapi.

Merkezimizde saç dökülmesi, saç ve saç derisi sorunlarının etkin çözümünde, öncelikle Trichotherapy 4 Aşamalı Saç Analizi  yaparak, sorunun ”sebebini” araştırırız. Yaptığımız bu detaylı Saç Analizi sonucunda, nanoteknoloji ile üretilmiş, Trikolojik Ar-Ge’si yapılmış topikal losyon uygulamaları ile ”size özel” saç bakım programınızı oluştururuz.