KADIN SAÇ DÖKÜLMESİ

Kadınlarda saç dökülmesi (alopesi) erkeklerde görülen saç kayıplarından daha travmatik bir etkiye sahiptir. Çünkü bu tip saç dökülmesi sorunları kadınlar için sosyal açıdan daha az kabul edilebilir bir durumdur.

Kadınlarda saç dökülmesi, kişinin sağlık durumu: tiroid hormonu bozuklukları, polikistik over sendromu, diyabet, insülin direnci ve hormonal değişim dönemleri (ergenlik, doğum, menapoz), kansızlık, beslenme bozuklukları, ilaç yan etkileri gibi birçok farklı etkene bağlı olarak ortaya çıkabilir.

Yaygın kanının aksine kadınlarda görülen genetik saç kayıpları, zamanında yapılan Trikolojik müdahalelerle ertelenebilir, azaltılabilir ve iyileşebilir.

Eğer saç yoğunluğunuzu azaltan, saç derinizin daha fazla görünmesine yol açan anormal bir saç dökülmesi fark ederseniz, sorunun nedenini ve uygun saç bakım yöntemini belirlemek için bir Trikoloğa görünmenizde fayda vardır.

Kadınlarda artan saç dökülmesi sorunları can sıkıcı hale gelebilir. Ancak son yıllarda bu sorunla başa çıkmak amacıyla birçok yeni araştırma yapılmakta ve yeni trikolojik ürün ve uygulamalar kullanılmaktadır. Biz de Merkezimizden destek alan Danışanlarımıza, bu alanda kullanılan Trikolojik temelli topikal losyon uygulamaları ile yenilikçi çözümler sunmaktayız.

Merkezimizde saç dökülmesi, saç ve saç derisi sorunlarının etkin çözümünde, öncelikle Trichotherapy 4 Aşamalı Saç Analizi  yaparak, sorunun ”sebebini” araştırırız. Yaptığımız bu detaylı Saç Analizi sonucunda, nanoteknoloji ile üretilmiş, Trikolojik Ar-Ge’si yapılmış topikal losyon uygulamaları ile ”size özel” saç bakım programınızı oluştururuz.